Konkurransetilsynet vil umiddelbart igangsette behandling av en henvendelse om lempning. Konkurransetilsynet vil så snart som mulig avholde et møte med lempningssøker.
Konkurransetilsynet vil umiddelbart starte behandling av den inngitte lempningssøknaden og fremlagt bevismateriale, og vurdere om vilkårene for hel lempning eller delvis lempning er til stede. Konkurransetilsynet vil så snart som mulig underrette lempningssøker skriftlig om det vil bli gitt hel eller delvis lempning forutsatt videre samarbeid med tilsynet under saksbehandlingen.
Dersom lempningssøker samarbeider fullt ut med Konkurransetilsynet til saken er ferdigbehandlet, og det ikke har fremkommet opplysninger som innebærer brudd på vilkårene for lempning, vil lempning bli innvilget. Innvilgelse av lempning bekreftes skriftlig.
<< Tilbake til hovedside om lempningsordningen